Księga gości l Kontakt
Eucharystia jest przestrzenią działania widocznej, namacalnej i dobroczynnej miłości Boga


Nowa strona Naszej Parafii
10.12.2010 23:11:47

Adres nowej strony internetowej: www.parafiasw3blonie.pl
Ks. Michał

Uroczystość Trójcy Świętej
05.06.2009 10:43:02

W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Świętej, jest to dzień odpustu w naszej parafii. Uroczystą sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi ks. proboszcz z parafii Narodzenia Pańskiego ks. Tadeusz Jaworski a kazanie wygłosi Ojciec dyrektor Radia Niepokalanów, które w tym dniu będzie gościć w naszej parafii. Suma odpustowa z naszego kościoła będzie transmitowana przez Radio Niepokalanów. Po sumie odbędzie się procesja eucharystyczna, na którą zapraszamy asystę kościelną, ministrantów, bielanki i wszystkich naszych wiernych. Z racji odpustu nie będzie Mszy św. o godz. 13.00.


Misje parafialne
26.05.2009 12:44:38

Dzień pamięci o zmarłych. Zapraszamy:
na godz. 18.30 - Wypominki za zmarłych Parafian
na godz. 19.00 - Msza św. w intencji naszych zmarłych
z nauką misyjną
na godz. 20.00 - Procesja żałobna na cmentarz z udziałem
całej Parafii i nabożeństwo za zmarłych
spoczywających na naszym cmentarzu
(każdy przynosi ze sobą znicz)


Misje święte
18.05.2009 12:30:20

W najbliższą niedzielę rozpoczynają się bardzo ważne dni dla naszej parafii - Misje św, które odbywają się w parafii raz na dziesięć lat. Jest to czas szczególnych rekolekcji dla całej wspólnoty parafialnej. Programy misyjne rozniesione zostały już do prawie wszystkich rodzin. Ci, którzy jeszcze nie otrzymali programów, dostarczymy je może jeszcze dzisiaj. Uroczyste powitanie misjonarzy będzie w niedzielę przed Mszą św. o godz. 7.00. Zachęcamy i bardzo prosimy naszych parafian, wszystkie rodziny do uczestniczenia w Misjach parafialnych. Wykorzystajmy ten czas dla naszej religijnej odnowy i umocnienia wiary.


Witamy serdecznie s.Jonatane
15.08.2006 23:09:20

W piatek przybyła do naszej parafii s.Jonatana, która jak się okazuje to na placówce w Błoniu była już dwukrotnie. Dzisiaj poprowadziła już pielgrzymów na odpust do Rokitna, jak widać ma dobry start. Życzymy dużo życzliwości od ludzi i błogosławieństwa Bożego na ten czas pośród nas, jaki Pan wyznaczył.
ks.Marek

śluby wieczyste s.Julity
10.08.2006 22:01:36

Jutro 11 sierpnia o godz.11.00 w Przemyślu s. Julita, (która przez ostatnie dwa lata tak pięknie dekorowała kwiatami naszą świątynie) złoży śluby wieczyste.
Z tej okazji składamy Siostrze Julicie najlepsze życzenia, aby nieustannie wzrastała w łasce u Boga i cieszyła się życzliwością ludzi.

ks.Marek

Modlitwa przy świątyni Świętej Bożej Opatrzności
10.08.2006 21:56:08

Dzisiaj nasza parafia pielgrzymowała do budującej się świątyni Świętej Bożej Opatrzności.
Z Błonia o godz. 17.00 wyruszyło nas 45 osób, aby o godz. 18.30 wziąć udział w nabożeństwie różańcowym, a następnie miejscowy ks. proboszcz oprowadził nas po dolnym kościele, gdzie modliliśmy się przy symbolicznym grobie Sługi Bożego Papieża Jana Pawła II, jak i przy grobie ks. Jana Twardowskiego
Dziękujemy Panu Bogu za ten czas naszego krótkiego, ale bardzo pięknego i mam nadzieje owocnego pielgrzymowania.
Wszystkim pątnikom składam serdeczne Bóg zapłać.
Ks.Marek


Pierwszy Rodzinny Festyn Parafialny
13.06.2006 22:31:07

W niedzielę (11.06.2006) odbył się Festyn się z okazji UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWEJ KU CZCI ŚWIĘTEJ TRÓJCY- imieniny Parafii. Świętowanie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą o godz.11:30, następnie o godzinie 13:00 parafianie udali się na łąkę obok kościoła na rodzinny festyn pod hasłem „Poznajmy się”. Na gości czekały różnego rodzaju atrakcje. Dla najmłodszych - wspaniały ogródek plastyczny prowadzony przecz panią Agnieszkę i panią Grażynę (niewątpliwą atrakcją ogródka był konkurs z nagrodami) a także jazda na kucyku oraz przejazd bryczką, zwiedzanie wozu policyjnego i pokazy straży pożarnej. Dla śmiałków chcących sprawdzić swoje umiejętności i lubiących czynny wypoczynek przygotowane były ciekawe rodzinne gry i zabawy sportowe: badminton, ringo, rzuty do kosza, celowanie do bramki, Hula Hop, skoki na skakance, rzuty karne- strzelane Księdzu Szymonowi, który z wielkim poświęceniem bronił bramki ;-) oraz dla wszystkich chętnych loteria fantowa. Dla specjalistów kuchni zorganizowano konkurs ciast i wypieków (wszystkie ciasta były przepyszne). Za zajęcie pierwszego miejsca nagrodą był puchar Księdza Proboszcza- który zdobyły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Bieniewicach.
Porcję wspaniałej zabawy artystyczo-tanecznej zapewnili nam: niezmordowany Ksiądz Marek wraz z profesjonalnym wodzirejem panem Rafałem Gawarskim.
Aby uczestnicy imprezy nie opadli z sił przygotowane były stoiska z napojami oraz grill, gdzie serwowano przepyszne dania: bigos, kiełbaski, kaszanka, mięsko z kurczaka oraz pieczywo z czosnkiem.
Na pamiątkę wszyscy uczestnicy festynu mogli nabyć „firmowe” koszulki i cukierki. Wyśmienita zabawa trwała do godziny 17,30 i zakończyła się rozdaniem nagród ( za konkursy) i podziękowaniami dla wszystkich osób, dzięki którym zorganizowano festyn. Festyn został utrwalony na zdjęciach, przez Zdzisława Sobierajskiego które będzie można obejrzeć na stronie internetowej: www.swietej-trojcy.pl. Serdeczne podziękowania za organizację festynu Księżom: Markowi i Szymonowi, siostrom, które bardzo dzielnie wspierały naszych księży, a szczególnie Siostrze Angelice- sekretarzowi imprezy oraz wszystkim osobom, dzięki którym impreza się odbyła.

Agnieszka Kurowska

Zdobywcy Pucharu
11.06.2006 09:09:17

Wczoraj nasi chłopcy -ministranci( kategoria szkoły podstawowej) wywalczyli puchar i II miejsce w Archidiecezji, na Parafiadzie w Pruszkowie.
Gratulujemy ks. Darkowi i całej druzynie!!!!!!!!!!

PIERWSZY RODZINNY FESTYN PARAFIALNY
07.06.2006 14:09:37

Serdecznie zapraszamy na

PIERWSZY RODZINNY FESTYN PARAFIALNY

który rozpocznie się dnia 11 czerwca od godz. 13.00 pod hasłem: „Poznajmy się”, na łące obok kościoła.

Festyn odbędzie się z okazji UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWEJ KU CZCI ŚWIĘTEJ TRÓJCY. To święto całej naszej Wspólnoty parafialnej (imieniny Parafii). Kościół jest naszą Matką i tak jak gromadzimy się na imieninach matki, tak wszyscy przybądźmy na imieniny Parafii. Świętowanie rozpoczniemy uroczystą Mszą św. o godz.11.30.


W programie:
 • loteria fantowa
 • „firmowe” koszulki i cukierki
 • ogródek plastyczny dla najmłodszych
 • gry i zabawy sportowe (dla całej rodziny)
 • konkurs ciast i wypieków
 • bigos i kiełbaski
 • pokazy straży pożarnej

  PARAFIA JEST RODZINĄ RODZIN OBDARUJMY SIĘ SOBĄ NAWZAJEM
  NIE MOŻE ZABRAKNĄĆ CIEBIE!  W imieniu organizatorów:
  Ksiądz Proboszcz z wikariuszami  Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie 4 czerwca
  03.06.2006 22:44:57

  Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie 4 czerwca
  Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Warszawsko - Praskiej zaprasza do udziału w wartościowej inicjatywie społecznej
  Marsz dla Życia i Rodziny wyruszy 4 czerwca 2006 r. (niedziela) o godz. 11 z ul. Agrykola (zbiórka: godz. 10) i przejdzie Traktem Królewskim (Aleje Ujazdowskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Trębecka, Moliera) do placu Teatralnego.

  Marsz jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci. Idea imprezy nabiera szczególnej aktualności wobec zagrożenia, jakie dla praw człowieka, rodziny i społeczeństwa stanowi kultura śmierci. Do udziału zaproszone są wszystkie osoby i organizacje pozytywnie nastawione do idei praw człowieka, przyjazne życiu i rodzinie. Marsz odbywa się za wiedzą i poparciem Komisji Episkopatu Polski ds. Rodziny. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Warszawsko - Praskiej zachęca wszystkie osoby zatroskane o dobro rodzin do propagowania powyższej inicjatywy w swoich środowiskach.

  Ks. Marek Kruszewski
  Duszpastrz rodzin diec. warszawsko-praskiej

  Czuwanie(a)
  03.06.2006 21:59:01

  Dzisiaj trwamy na czuwaniu przed Zesłaniem Ducha Świętego.
  Młodzież naszej parafii wraz z ks. Darkiem i Siostrami na polach lednickich, a my w kaplicy, do 24.00 zapraszamy jak ktoś nie jest bardzo zmęczony po Dniach Błonia!!!


  ks.Marek

  Wielka wygrana
  03.06.2006 21:55:31

  Wielka wygrana!!!
  Nasi ministranci w kategorii szkoły podstawowej zwyciężyli e rejonowych rozgrywkach Piłkarskiej Ligi Ministrantów i tym samym wywalczyli awans na Parafiadę Służby Liturgicznej, która odbędzie się 10 czerwca w Pruszkowie na obiektach tamtejszego „Znicza”.
  Gratulacje dla zespołu i ks. Darka opiekuna drużyny.
  Trzeba podkreślić, że nasi ministranci po raz pierwszy wystąpili w nowych strojach, które mają dzięki staraniom ks. Darka. No i jak tu nie powiedzieć , że „szata zdobi człowieka”, a przynajmniej pomaga!!! Niech ktoś się ze mną nie zgodzi??? Oni naprawdę nie byli faworytami. Oby podobnie potoczyły się losy naszej reprezentacji na mistrzostwach, czego zapewne wszyscy kibice życzą.


  ks.Marek

  Trwajcie mocni w wierze
  30.05.2006 20:37:42

  Również j ja, Benedykt XVI, następca papieża Jana Pawła II, proszę was:
  -byście stojąc na ziemi wpatrywali się w niebo- w Tego, za którym od dwóch tysięcy lat podążają kolejne pokolenia żyjące na naszaj ziemi, odnajdując w Nim ostateczny sens istnienia;
  (Benedykt XVI w czasie Mszy na krakowskich Błoniach)

  Benedykt XVI w Polsce
  25.05.2006 23:59:01

  Samolot z Papieżem Benedyktem XVI na pokładzie wylądował na lotnisku Okęcie o godz. 10.57.
  Cieszymy się ,że możemy gościć w naszym kraju w naszej diecezji Ojca Świętego.

  stare wiadomości

  ..

 • Parafia Świętej Trójcy w Błoniu

  05-870 Błonie
  ul.Jana Pawła II nr.5

  Proboszcz
  Ks. kanonik Tadeusz Gałecki
  Tel. 22 725 30 82

  Wikariusze:
  ks.Maciej Wiącek
  022/7254045

  ks.Maciej Smoliński
  022/7318689

  ks.Michał Listwon
  022/7252439
  mlistwon@tlen.pl

  Rezydent
  Ks. kanonik Jan Wolski


  Rozmiar: 7770 bajtów


  Siostry Serafitki
  tel.7253980